technologie

 

Kvasinky Yarrowia Lipolytica

INOVATIVNÍ TECHNOLOGIE

Skotan S.A., výrobce produktů Yarrowia Canifelox, jako první firma na světě zprovoznila unikátní výrobní technologii pro šlechtění a výrobu krmných kvasinek kmene Yarrowia lipolitica A-101 s využitím přírodních výrobních surovin. Tento kmen kvasinek se vyznačuje schopností metabolizovat atypické zdroje uhlíku, produkcí organických kyselin, vitamínů či bioaktivních látek a vysokou proteolytickou a lipolytickou aktivitou. Krmná kvasinka Yarrowia lipolitica produkovaná touto technologií je vynikajícím zdrojem bílkovin s optimálním složením aminokyselin, vitamínů řady B a cenných mikro- a makroprvků přítomných ve snadno stravitelné, organické formě s obsahem účinných látek jako jsou selenomethionin, selenocystein, alfa-ketoglutarát, citrulin malát nebo kyselina kynurenová.

JEDINEČNÉ SLOŽENÍ

Kvasinky Yarrowia lipolytica jsou zvláště cenné kvůli vysokému obsahu lysinu, což je velmi důležitá aminokyselina při vyrovnávání živočišné stravy. Na aminokyselinovém složení těchto kvasinek zasluhuje také vysoký obsah fenylalaninu, valinu, tryptofanu a isoleucinu. Kromě toho mají kvasinky vysokou biologickou hodnotu 80%.

VYSOKÁ STRAVITELNOST

V lipidovém profilu kvasinek Yarrowia lipolytica je vhodné věnovat pozornost přítomnosti nenasycených mastných kyselin, které tvoří až 91,79%, z toho 57,68% jsou mononenasycené mastné kyseliny a 34,11% jsou polynenasycené mastné kyseliny. Kvasnicový tuk z Yarrowia lipolytica obsahuje asi 28% kyseliny linolové, zatímco obsah kyseliny omega-3 a-linolenové v těchto kvasinkách je asi 10% z celkového množství mastných kyselin. Nenasycené mastné kyseliny mají lepší stravitelnost než nasycené mastné kyseliny. To je způsobeno větší schopností těchto kyselin tvořit micely, díky nimž se snadněji vstřebávají v zažívacím traktu.

VÝROBKY BOHATÉ NA VITAMÍNY

Vitamíny skupiny B jsou nezbytnými pro správný vývoj mladých zvířat. Kvasinky Yarrowia lipolytica jsou na tyto vitamíny zvláště bohaté. Mají vysoký obsah vitamínů B1, B2, biotinu, kyseliny listové, kyseliny nikotinové, cholinu, niacinu.

STIMULACE VÝVOJE SPRÁVNÉ STŘEVNÍ FLÓRY

Tyto kvasinky také plní roli vynikajícího prebiotika kvůli vysokému obsahu glukanu a mananu v buněčné stěně, což vede k afinitě ke specifickým bakteriálním adhezinům. Prebiotický účinek kvasinek Yarrowia lipolytica je zvláště užitečný ve stravě pro zvířata, které čelí výzvám po odstavu, stresu a průjmu.

POSÍLENÍ IMUNITNÍHO SYSTÉMU

Kvasinky Yarrowia lipolytica mohou také stimulovat imunitní systém těla. Způsobuje to přítomnost glukanů v jejich buněčné stěně, což jsou sloučeniny, které stimulují reakci retikuloendoteliálního systému. Kvasinkový beta-glukan je modulátorem buněčné i humorální imunitní odpovědi těla.

Výrobní závod kvasinek YARROWIA LIPOLYTICA

MODERNÍ ZAŘÍZENÍ

Výrobní závod Skotan S.A. v Čechovicích-Dědicích v Polsku byl založen v roce 2011 v rámci projektu spolufinancovaného z fondů EU. Plně automatizovaná výrobní linka spolu s výzkumnou a podpůrnou infrastrukturou, včetně profesionální výzkumné a kontrolní laboratoře, umožňuje produkci 600 tun výrobků ročně s různými funkcemi a vícesměrnými výživovými aplikacemi.

PŘÍSNÁ KONTROLA

Zařízení je certifikováno podle postupů HACCP a GMP a splňuje požadavky týkající se výroby krmiv pro zvířata vydaných orgány veterinárního dohledu. Zároveň závod zůstává pod neustálým dohledem certifikačních a schvalovacích institucí, čímž udržuje nejvyšší standardy bezpečnosti a kvality krmiv a potravin.

JEDINEČNÉ RECEPTURY

Jedinečnost produktů je zajištěna kvasinkami Yarrowia lipolytica A-101 a patentovanou výrobní technologií. Při procesu množení kvasinkové biomasy se vybírají a modifikují vhodné podmínky prostředí (např. okysličení, pH, teplota,...), složení je také založeno na poznatcích od chovatelů a metabolismus kvasinek je modelován za účelem získání optimální biomasy s nejžádanějšími aminokyselinovými profily bohatými na správně vybrané aktivní složky včetně mikroelementů (Zn, Se, Mg, K, Ca, Cr, Fe, Cu), vitamíny (ze skupiny B, jako je B1, B6, biotin, kyselina listová a B12), nenasycené tuky a další. 

Estery mastných kyselin

INTELIGENTNÍ MOLEKULA – ROZŠÍŘENÁ ČINNOST V ORGANIZMU

Estery mastných kyselin jsou přírodní, bezpečné, správně koncentrované, s vysokou biologickou retencí, která zaručuje nejvyšší účinnost a zabraňuje předčasnému vylučování z těla. Tradiční 3,6 mastné kyseliny ve formě triglyceridů se spotřebovávají rychleji ve srovnání s omega 3, 6 mastnými kyselinami ve formě esterů, jejichž vysoká plazmatická koncentrace je dosažena asi 12 hodin po podání.

VYSOKÁ OCHRANA PROTI OXIDACI

Technologie vyvinutá společností Skotan S.A. je vybavena čtyřfázovým systémem čištění výrobků, který umožní odstranit všechny nežádoucí látky, které mohou zůstat v olejích během jejich výrobních metod, jako jsou zbytky pesticidů, kyanogeny, dioxiny, těžké kovy, mikrobiální kontaminanty nebo glycerol. Jedinečnou vlastností naší technologické instalace je provádění celého procesu v rámci tzv „Dusíkový polštář“ - to znamená, že produkt není v žádné fázi výroby v kontaktu s atmosférickým kyslíkem. Výrobek jde do konečného balení - tmavé skleněné láhve jsou také nasyceny dusíkem. Použití dusíku jako antioxidantu ve formě airbagu zaručuje výjimečnou odolnost proti oxidačním změnám, které způsobují řadu nepříznivých chutí a pachů. Náš produkt také obsahuje přírodní antioxidant - vitamin E, který navíc chrání produkt před oxidací. Bez antioxidačního štítu by dokonce optimálně zvolené dávky omega-3 pro zdraví mohly přinést škodu namísto očekávaných přínosů.

100% IZOMERŮ CIS

Přípravky na bázi ethylesterů mastných kyselin jsou 100% ve formě zdravotních izomerů CIS. Je známo, že velké množství dvojných vazeb výrazně zvyšuje rychlost oxidace těchto kyselin. Konzumace tuků, které již postupně oxidovaly, nepřináší pouze odpovídající zdravotní přínosy, ale může být příčinou mnoha závažných onemocnění. Celý výrobní proces našich esterů je sledován z hlediska kvality, od příjmu oleje až po proces balení hotového produktu.

vetys

Vetys s.r.o.

Damníkov 64 
Damníkov, 561 23 
Česká republika 

IČO: 050 34 299
DIČ: CZ 050 34 299

  • +420 732 165 660
  • info@vetys.cz
  • VetysCZ
  • +420 736 189 446